Harbiye İnşaat A.Ş  temelleri 2010 yılında Elazığ merkezli olarak atılmış olup, esas olarak inşaat sektöründe üst yapı projeleriyle faaliyetlere başlamıştır. Şirketimiz Harbiye Grup A.Ş ünvanıyla Abdulmelik AKIN tarafından kurulmuştur. Yönetim kadrolarınca benimsenen ileri görüşlü vizyon ve yenilikçi zihniyet, bu paralelde gelişen organizasyon yapısı ve ulaşılan performans seviyesi ile kısa bir süre içerisinde büyük işlere imza atmayı başarmıştır. 2016 yılına kadar Grup Şirket olarak devam eden Harbiye, 2016 yılında Harbiye İnşaat A.Ş olarak faaliyetlerine devam etmiştir.
Firmamız faaliyetlerine kurulduğu yer olan Elazığ’da başlamıştır. Şirketimiz inşaat sektörüne ilk olarak üst yapı işleriyle girmiş olup ilerleyen aşamalarda alt yapı işleriyle inşaat sektöründe çalışmalarına devam etmiştir. Hedefi her zaman kendini geliştirmek olan şirketimiz kısa zamanda çevre illere yayılıp burada faaliyetlere başlamıştır. Kısa sürede büyümemizin en önemli sebebinin kaliteli, doğru ve disiplinli çalışmak olduğuna inanırız. Sonuçlandırılan her işimizde mühendislik, malzeme, işçilik ve hizmet kalitesi sağlayarak en yüksek kaliteye ulaşma hedefimiz doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda, birlikte hareket ettiğimiz çalışanlarımız ile yüksek performansa sahip bir organizasyon yaratmaktayız.
   Harbiye İnşaat olarak hedefimize ulaşmak amacıyla performansımızı her zaman yüksek tutup şirketimizin kalitesiyle harmanlayarak, ülke ekonomisine sunmak için her zaman aynı tutkuyla çalışmaktayız. Sizlere verdiğimiz sözü tutmak için en önemli görevimiz olan kalite politikasını her zaman en üstte tutmanın gerekliliğini biliriz.
Kuruluşumuzdan bugüne izlediğimiz gelişmelerin ışığında, sektörde seyreden ekonomik değişikliklerde ve zorlu koşullarda dahi büyümesini sürdüren Türkiye ekonomisine, katkıda bulunmayı amaç edindik.
Bu işte mükemmel olmanın bir seçim değil bir zorunluluk olduğunu bilen şirketimiz, bu yola çıkarken kendisine vermiş olduğu “güven inşa etme” sözüne sadık kalmıştır. Kısa sürede hızla gelişip büyüyen ve bu büyümeyi istikrar halinde sürdüren firmamızı daha da ileriye taşımak için özveriyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Şirketimiz Türkiye genelinde sulama, baraj, gölet ve köprü projelerini hayata geçiremeye devam etmektedir.
   Başarımızı sektörde çıtayı sürekli yükselten heyecanımıza ve siz değerli dostlarımıza borçluyuz.